Skip links

Krzyżyki dystansowe Krzyżyki dystansowe

Case study

Krzyżyki dystansowe o najdłuższych i najwyższych ramionach

Czym wyróżniają się nasze krzyżyki dystansowe z uchwytem do układania glazury?

Nasze krzyżyki mają najdłuższe i najwyższe ramiona, które są najważniejszą częścią roboczą. Wykonane zostały po licznych badaniach i testach, tak, aby spełniać wymagania najdokładniejszych glazurników. Co ciekawe, od roku 1995 zapotrzebowanie na nie stale rośnie.

Rok 1995

Kiedy się to zaczęło i jakie miało to znaczenie dla Ranplastu?

W latach 90. Polacy zaczęli znacznie częściej podróżować za granicę. Dzięki temu mogli przyglądać się, jak pracują zachodnie firmy na nowoczesnych produktach i rozwiązaniach w szeroko pojętym budownictwie. Czesław Nowak – współzałożyciel Ranplastu, spotkał się z Panem Marianem, jego dobrym znajomym. Powrócił on z Francji i przywiózł pomysł na nową koncepcję wzoru krzyżyków o dużych rozmiarach, które miały dodatkowy wyprofilowany uchwyt. Czesław Nowak podjął się wyzwania i dzięki niemu w roku 1995 Ranplast stał się pierwszym producentem dużych krzyżyków z uchwytem.

Przed jakim wyzwaniem stanęliśmy i co zrobiliśmy?

Nie zdecydowaliśmy się skopiować projektu przywiezionego z Francji 1:1. Oznaczało to szereg wyzwań: od zaprojektowania, udoskonalenie detalu, aż po wytworzenie formy i uruchomienie produkcji seryjnej. Nasz prototyp produktu, dzięki licznym badaniom i testom, został finalnie skonstruowany zgodnie z oczekiwaniami odbiorców końcowych. Dopiero wtedy został wprowadzony do produkcji i sprzedaży. Współzałożyciel podjął ryzyko, projektując, jak na tamte czasy, formę z wymiennymi płytkami, które miały umożliwić elastyczną produkcję kilku rozmiarów krzyżyków. Początki stanowiły nie lada wyzwanie. Dystrybucja okazała się bardzo trudna, ponieważ Polacy byli przyzwyczajeni do przestarzałej techniki układania płytek. Było to spowodowane przyzwyczajeniem i lękiem przed zmianą. Oprócz tego krzyżyki dystansowe naszej produkcji, ze względu na to, że wyprzedzały oczekiwania fachowców, były droższym rozwiązaniem od małych krzyżyków czy zapałek.

Jaki efekt osiągnęliśmy?

Po latach edukowania fachowców, jak korzystać z szybszej i prostszej technologii – krzyżyków dystansowych firmy Ranplast – zaczęły być one bardziej doceniane i stały się Świętym Graalem wśród glazurników. W następnych latach wraz z rosnącym zapotrzebowaniem nasze krzyżyki zyskiwały na popularności i zaczęły być coraz bardziej dostępne na rynku. Z biegiem lat poszerzyliśmy ofertę asortymentową w zakresie akcesoriów do układania glazury. A od naszych klientów wiemy, że fachowcy, którzy raz skorzystają w pracy z krzyżyków dystansowych Ranplast, nie wyobrażają sobie pracy na innym asortymencie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.