Skip links

Stopka półokrągła Stopka półokrągła

Case study

Prawie jej nie widać a wytrzymuje aż 50 kg nacisku, czyli o półokrągłej stopce PRO w drabinie

Na czym polega fenomen półokrągłej stopki PRO?

Półokrągłe stopki zamontowane w drabinie sprawiają, że stopień jest w stanie wytrzymać nawet nacisk 150 kilogramów! Materiał, który wykorzystujemy do produkcji stopek PRO, został specjalnie dobrany. Dzięki temu stopki półokrągłe przeszły wszystkie testy kompletnej drabiny – antypoślizgowości i obciążenia. W wyniku czego nasz klient otrzymał profesjonalny certyfikat TÜV, który świadczy o zgodności wykonania drabiny zgodnie z europejską normą EN 131. Gwarancja na drabinę, której konstrukcja opiera się o półokrągłe stopki PRO, trwa aż 5 lat!

Rok 2019

Kiedy się to zaczęło i jakie miało to znaczenie dla Ranplastu?

W roku 2019 rozpoczęliśmy produkcję plastikowych elementów do drabin. Dla naszego zespołu oznaczało to rozszerzenie zakresu działania. Staliśmy się dostawcami komponentów do różnych producentów narzędzi i akcesoriów budowlanych.

Przed jakim wyzwaniem stanęliśmy?

Nasz produkt zwrócił uwagę dużej firmy, która produkuje drabiny. Miała ona problem z stosowaniem starszej generacji formy wtryskowej, co w efekcie dawało kiepską jakość stopek. Rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy i podjęliśmy się połączenia sił w wykonaniu, produkcji i dostarczenia na linię produkcyjną nowoczesnych półokrągłych stopek do drabin razem z naszym klientem. Naszym głównym zadaniem było dopracowanie projektu w praktyce.

Co zrobiliśmy?

Nasza firma realizuje projekty w tzw. modelu 4xP „Od pomysłu do projektu”. Oznacza to, że skupiamy się na tych czterech elementach procesu powstawania produktów:

  • Pomysł
  • Projekt
  • Prototyp
  • Produkt

W praktyce wyglądało to tak:

Zaczęliśmy od dopracowania modeli stopek do drabin, które otrzymaliśmy od naszego klienta.

Udoskonaliliśmy projekt stopki o nowym kształcie naszego klienta, który umożliwił usprawnienie linii produkcyjnej drabin – wiązało się to ze zmianą formy montażu z manualnego na pracę przy pomocy nowoczesnej, automatycznej maszyny, służącej do montowania stopki do aluminiowych drabin. Wymagania klienta były jasne: kształt musiał być idealnie dopasowany do produkowanych przez nich drabin. Osiągnięcie tego wymaga przede wszystkim możliwości powtarzania idealnie takich samych wymiarów i wagi stopek. W dziale rozwoju stworzyliśmy aż 5 takich modeli za pomocą programu konstrukcyjnego CAD.

Wykonaliśmy prototyp każdego z 5-iu modeli za pomocą naszych drukarek 3D. Następnie przeznaczyliśmy bardzo dużo czasu na testowanie i korygowanie stopek półokrągłych do drabin. Aż w końcu jeden z projektów okazał się perfekcyjny.

Przystąpiliśmy, więc do ostatniego i najważniejszego działania – stworzyliśmy cztery formy wtryskowe wielogniazdowe. Po uzyskaniu aprobaty próbnej partii od klienta rozpoczęliśmy seryjną produkcję i dostawy na linię montażową w fabryce drabin.

Jaki efekt osiągnęliśmy?

Od 3 lat współpracujemy z firmą, o której opowiadamy. Dodatkowo wreszcie możemy podzielić się tą historią z Tobą!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.