Skip links

System poziomowania płytek System poziomowania płytek

Case study

One Level – system poziomowania płytek, który pozwala uzyskać jednolitą powierzchnię płytek

Czym wyróżniają się system poziomowania płytek firmy Ranplast?

Nasz innowacyjny, łatwy i wygodny system poziomowania nadaje się do najróżniejszego typu, rodzaju i grubości płytek. One Level zapobiega przesuwaniu się płytek podczas ich układania i schnięcia kleju. Korzystając z naszego systemu, uzyskuje się równą powierzchnię i nie jest do tego potrzebna poziomica! Dzięki temu praca z systemem One Level jest znacznie szybsza i wydajniejsza.

W składzie systemu znajdziemy zrywalne klipsy i kliny wielokrotnego użytku, które zostały wykonane z wysokogatunkowego tworzywa ABS. Klipsy wyróżniają się zaprojektowaną przez nas nóżką, którą wkłada się pod płytki. Jest ona cienka i dobrze wyprofilowana, co umożliwia zamontowanie jej pomiędzy płytkę a klej. Klin, natomiast posiada rowki, które po wsunięciu klipsa stabilizują i gwarantują odpowiednie trzymanie się płytki. Ma on również stopkę, która zabezpiecza płytkę przed uszkodzeniem podczas dociskania jej szczypcami.

Nasze klipsy wytwarzane są w taki sposób, aby można było je ułamać szybko i w odpowiednim miejscu. Aby więc zdemontować system, wystarczy tylko uderzyć w klips gumowym młotkiem lub kopnąć go butem. Następuje wtedy zerwanie klipsa i uwolnienie klinu.

Wisienką na torcie jest specjalnie zaprojektowany regulowany zaciskacz. Całość zestawu nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i majsterkowiczów amatorów.

Rok 2018

Kiedy się to zaczęło i jakie miało to znaczenie dla Ranplastu?

Co roku nasi przedstawiciele biorą udział w międzynarodowych targach, licznych szkoleniach i eventach branżowych. Dzięki temu monitorujemy zapotrzebowanie rynku i potrafimy spełniać jego oczekiwania. Tak też stało się w roku 2018, w którym to konstruktorzy rozpoczęli działanie i w ciągu kilku miesięcy stworzyli pierwszy prototyp systemu do układania i poziomowania płytek One Level!

Od 2019 roku produkujemy już tylko nowoczesny system poziomowania, wykorzystując surowce pozyskane z recyklingu. Dzięki temu w naszej codziennej pracy możemy dbać również o ekologię. W tym samym czasie uruchomiliśmy produkcję specjalnej wersji eko-klinów, które są wytwarzane z komponentu zawierającego tworzywo sztuczne i do 40% mączki drzewnej. Mączka drzewna jest odpadem powstającym podczas produkcji stolarskiej. Dzięki temu przyczyniamy się do dbania o nasze wspólne środowisko.

Przed jakim wyzwaniem stanęliśmy?

Naszym wyzwaniem było podniesienie jakości i efektywności układania płytek przez fachowców. Dzięki temu mogli oni zaoszczędzić czas, jak i pracować na dobrej jakości narzędziach i materiałach, jednocześnie dbając o środowisko.

Co zrobiliśmy?

W 2019 roku po licznych testach i informacjach zwrotnych od branżowców zaprojektowaliśmy finalną wersję systemu:

  • klipsy w trzech rozmiarach,
  • uniwersalne kliny wielokrotnego użytku,
  • i dedykowany regulowany zaciskacz.

To właśnie ten zestaw sprawił, że nasze produkty wyróżniają się na rynku. Nie poprzestaliśmy na tym, w kolejnym etapie wykonaliśmy innowacyjne formy, na które wcześniej pozyskaliśmy częściowe dofinansowanie z dotacji Unii Europejskiej.

Jaki efekt osiągnęliśmy?

Stworzyliśmy system do poziomowania płytek, który pozwala uzyskać jednolitą powierzchnię płytek. Oprócz systemu, który znacznie usprawnia pracę fachowców, rozpoczęliśmy również działania na rzecz środowiska.

Obecnie dążymy do produkcji w tzw. obiegu zamkniętym, czyli ponownego wykorzystywania materiałów. W wyniku takiego działania znacznie zmniejszamy wytwarzane odpady podczas produkcji. Naszą misją i codziennym działaniem jest również korzystanie z zielonej energii potrzebnej do produkcji. Zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne na dachu firmy, a tym samym przyczyniliśmy się do ograniczenia wykorzystania oryginalnych tworzyw ropopochodnych, zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej, co w efekcie przekłada się na ograniczenia śladu węglowego.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.