Skip links

Żabki do karniszy Żabki do karniszy

Case study

Żabki do karniszy, które trzymają się mocno i nie powodują uszkodzeń tkanini w przypadku nagłego szarpnięcia.

Czym wyróżniają się żabki firmy Ranplast?

Plastikowe żabki mają unikalną konstrukcję zębów. Potrafią trzymać mocno tkaninę, jednocześnie nie powodując uszkodzeń w przypadku szarpnięcia zasłony lub firanki.

Rok 1989

Kiedy się to zaczęło i jakie miało to znaczenie dla Ranplastu?

W roku 1989 producenci metalowych żabek do karniszy, którzy pochodzili z okolic Świątników Górnych, dowiedzieli się, że współwłaściciel – Czesław Nowak – jest uznawanym konstruktorem form wtryskowych. Posiadał on również samodzielnie zaprojektowaną i wykonaną wtryskarkę, czyli prostą linię produkcyjną. Z tego powodu zgłosili się oni do Ranplastu ze zleceniem zaprojektowania plastikowych żabek do karniszy.

Przed jakim wyzwaniem stanęliśmy?

Producenci chcieli, aby nasza firma wyprodukowała dla nich plastikowe żabki, które spełnią duże wymagania wytrzymałościowe i jakościowe. Czesław Nowak wraz z zespołem podjęli się tego wyzwania.

Co zrobiliśmy?

W kilka miesięcy zaprojektowaliśmy pierwszą formę do produkcji żabek plastikowych do karniszy z oryginalnym zdobieniem zewnętrznym.

Jaki efekt osiągnęliśmy?

Wyprodukowane przez nas żabki stały się hitem! Nie nadążaliśmy z ich produkcją. Aż tak duże okazało się zapotrzebowanie na wysokiej jakości plastikowe żabki do karniszy. W ciągu kilku następnych lat poszerzyliśmy naszą ofertę asortymentową akcesoriów do karniszy, firan i zasłon. Obecnie mamy najszerszą ofertę akcesoriów i ich różnych konfiguracji oraz kolorystyki na rynku europejskim.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.