Skip links

Świadomość ekologiczna, czyli o gospodarce w obiegu zamkniętym

Jakie znaczenie ma dla nas dbanie o środowisko?

Naszą wartością jako marki jest dbanie o środowisko naturalne. W codziennych zajęciach inspirujemy się zjawiskami przyrodniczymi. Woda, węgiel, tlen czy azot funkcjonują w obiegu zamkniętym. Oznacza to, że nie marnują się zasoby i nie zaśmieca się naszej planety. Tak samo podjęliśmy wyzwanie: tworzyć produkty zgodnie z gospodarką w obiegu zamkniętym.

Świadomość ekologiczna jest dla nas bardzo ważna. Z tego powodu zawsze szukamy najlepszych rozwiązań przy doborze biodegradowalnych materiałów. Oznacza to, że najczęściej korzystamy granulatu pochodzącego z recyklingu.

Na czym polega gospodarka w obiegu zamkniętym?

Gospodarka w obiegu zamkniętym uczy zasad i dobrych praktyk. Dzięki tej metodzie producenci m.in. plastikowych produktów zapobiegają powstawaniu niepotrzebnych odpadów i zwiększają poziom odzysku surowców. Taka metoda wytwarzania produktów zakłada, że odpady są wartościowymi surowcami, z których powinno się korzystać więcej niż raz.

Na każdym etapie produkcji nasz zespół planuje zużycie materiałów i optymalizuje produkcję w taki sposób, by nie szkodzić naszemu środowisku. Aby zrozumieć, jak działamy, najlepiej mieć świadomość jak działa gospodarka ekonomiczna, która korzysta ze schematu „weź – wyprodukuj – użyj – wyrzuć”. Metoda ta gwarantuje bezmyślne zarządzanie zasobami, które przyczyniają się do zaśmiecania naszej planety.

Jak wyglądają nasze działania w praktyce?

W codziennej praktyce staramy się działać tak, aby

  1. zużywać jak najmniej energii,
  2. zmniejszać emisję CO2,
  3. powstawało jak najmniej odpadów,
  4. oszczędzać zasoby naturalne,
  5. zwiększyć poziom odzysku surowców z odpadów.

Możemy pochwalić się również tym, że na co dzień podczas produkcji korzystamy z zielonej energii. Dzieje się tak, ponieważ zainstalowaliśmy na dachu firmy panele fotowoltaiczne.
Dzięki temu:

ograniczamy wykorzystanie oryginalnych tworzyw ropopochodnych,
zmniejszyliśmy zużycie energii elektrycznej
i ograniczyliśmy powstawanie śladu węglowego.

Obecnie i w przyszłości planujemy wprowadzać w życie każde z możliwych rozwiązań, które sprawią, że nasze środowisko będzie bezpieczne, a produkty przez nas wytwarzane będą w pełni ekologiczne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.